PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
Registrace
Registrace
Soukromé zprávy
Soukromé zprávy
Obsah fóra SE-tuning.cz » -HW- K300, K500, K700

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Výroba blesku na K610i Jdi na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tanatos
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Už. poděkoval: 3x

Příspěvek #198364 Zaslal: 05.09.09 19:31    Předmět: Výroba blesku na K610i Citovat

Ahoj, po dlhom bádaní a premýšlaní o tom, ako si vytvoriť blesk na SE K610i mi nič nenapadlo. Až do teraz. Prišiel som na to ako si urobiť blesk na tento typ mobilu, tak aby splňal to, na čo má slúžiť blesk.
Zatiaľ pridám len teoretický návod, lebo je to ešte v štádiu teorie.
Neskôr, po nájdení súčiastok, sem pridám aj praktíckú časť. Len čo niekde vyhrabem dostatočne silné mini diody.

Keď už niekto mal rozobraný tento fon, tak zistil že po odstránení tlačítok sú diody pod nimi dostatočné silné a v úplnej tme vedia aj celkom dobre posvietiť. Lenže kto by už vyberal diody s takéhoto funkčného mobilu. Sláva tým, ktorý majú podobný (nefunkčný) mobil doma.

Teoretický návod:

Na prvom obrázku je znázornené miesto, kde by mohli byť diódy umiesnené, jedná sa o malé diódy, ktoré sú pod tlačidlami, čiže by sa tam mohli vojsť aj tri.

Na druhom obrázku je znázornené tlačidlo, ktoré keď stlačíme, budú diódy svietiť

A tu je samotný mechanizmus, je to jednoduché. Tlačidlo samotného foťáku by pri stlačení spôsobila že sa spoja dne kontakty ( + a - ) a tým sa diódy rozsvietia. Boli by priamo napojené na batériu, a ako všetci používatelia vedia, tomuto mobilu trvá aj pár sekúnd kým fotku urobí. Čiže by sa svetlo stihlo rozvietiť, kým by bola fotka urobená.

Hodnotenie

Klady:
- Doplnenie jednej s funkcii, ktoré tomuto mobilu chýbali
- Možnosť robenia fotiek aj v noci

Zápory:
- Batéria sa vybije skôr
- Blesk pôjde nezávisle na fotoaparáte (čiže bude fungovať aj pri blokovanej klávesnici)
- Blesk bude svietiť pri robení fotiek aj cez deň, čo takmer zožerie batériu
- Pri videách blesk nebude svietiť, lebo funguje len pri tlačení tlačidla
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tanatos
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvek #198366 Zaslal: 05.09.09 19:38    Předmět: Citovat

Riešenie č1:

Vytvorenie tlačidla zap/vyp blesku niekde inde

Prinieslo by to:
+ možnosť prisvietenia aj pri videách
+ možnosť použiť ako baterku aj pri vypnutom mobile
- tlačidlo by dosť trčalo s mobilu, aj keby bolo úplne malé

Riešenie č2:

Vytvorenie externého blesku

to znamená, že by sa blesk jednoducho pripol k telefónu konektorom na slúchadlá, cez ktorý by boli urobené len + a - káble napojené rovno na baterku, ale to neviem či by mohlo fungovať. Ak by sa to dalo vytvoriť takto, bolo by to ideálne, lebo by to šlo na akýkoľvek SE, a mohol by sa blesk kedykoľvek pripojiť a odpojiť, mohli by sa tam pripojiť aj iné druhy diód, mohlo by ich tam byť viac, a mohli by ste si ich tam pripájkovať ľubovoľné množstvo, ale to by sa už odrazilo na výdrži batérie.

Tak čo poviete? je možné vytvoriť niektorý s takýchto bleskov?
Ja to v blízkej skúsenosti skúsim a napíšem sem.
Možno KONIEC
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lusl
DB2020 Moderátor
DB2020 Moderátor

Už. poděkoval: 67x
Poděkovalo mu 238 lidí
ve 228 příspěvcích

Příspěvek #198371 Zaslal: 05.09.09 19:52    Předmět: Citovat

http://imgs.sk/nohl.gif Wink obrázky nefunkčné.. čítam... Mr. Green

k tomu vypínaču.. prečo by to bolo zlé? keby trčal cca 1 mm von z krytu? myslím posúvací vypínač. Wink niekde na bok... pohoda.. a k tým diodam..
stačilo by okolo foťáku dať dva rady diod z klávesky... Wink kebyže mám K610 robím mod... Crying or Very sad

a k tej výdrži.. baterku by to moc nevytrieskalo.. Wink je to predsa dioda Wink

Tanatos
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvek #198374 Zaslal: 05.09.09 20:11    Předmět: Citovat

premýšlal som a googloval, poradil som sa s bratom (elektrotechnikom)
zistil som že najlepšie by bol asi externý blesk, lebo by som priamo nezasahoval do krytu mobilu. pripojil by som ho ako slúchadlá, len by boli bez kábla, všetko by bolo na konektore.
zistil som že by som potreboval piny konektorov č 9 a 12, (s ľava)
na konektore na slúchadlá tam práve 9 a 12 neboli Sad ale hneď ma napadlo že mrknem na starú nabijačku a Very Happy boli tam len 9 a 12, čiže nič prebytočné, potrebné diódy stoja pár desiatok centov, a tak by som si ich mohol kúpiť aspoň šesť, prípadne viac. ale pre presnejšie osvetlenie musím prirobiť na konektor niečo, čím by som diódy priblížil k fotoaparátu, napadlo ma pár vecí, ale o tom až neskôr, keď kúpim diódy.
a vyriešilo by to asi všetky problémi, keďže by som mohol použiť fon ako baterku, a svietiť počas videa, a mohol by som blesk požičať aj priateľom s K610i príp. na iné SE.
lusl
DB2020 Moderátor
DB2020 Moderátor

Poděkovalo mu 238 lidí
ve 228 příspěvcích

Příspěvek #198378 Zaslal: 05.09.09 20:24    Předmět: Citovat

Tanatos Confused ten nápad s externým bleskom sa mi nepáči Confused
Tanatos
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvek #198399 Zaslal: 06.09.09 09:48    Předmět: Citovat

ale prečo? akože myslis že sa ti to nepáči funkčne? myslíš že to nepôjde?
alebo len sa ti ten nápad nepozdáva?
lusl
DB2020 Moderátor
DB2020 Moderátor

Poděkovalo mu 238 lidí
ve 228 příspěvcích

Příspěvek #198406 Zaslal: 06.09.09 10:13    Předmět: Citovat

Tanatos nehovorím že by to nefungovalo... ale bolo by to nepraktické... čo keď ho zabudneš doma? radšwj by som šiel do integrovaného blesku Wink má to lepšie využitie napr. v autoservise má 90% mechanukov SE s ledkami (K750, C905, W810, C702 Atď...) Wink a bolo by nepraktické keby si každý den musel tahat a pripájať blesk.. Wink
Tanatos
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvek #198445 Zaslal: 06.09.09 13:16    Předmět: Citovat

hútal som, a ten trtí spôsob nepôjde (pripojenie na baterku pomocou konektora), lebo fon je chránený, a do konektora môže prúd len vstupovať, a nie naopak Sad skúšam to teda ešte s externou batériou, ale o funkčnosti dosť pochybujem, ale stále sa nechcem púštať do priameho zásahu do statiky telefónu. Cool
stream
Pokročilý
Pokročilý

Už. poděkoval: 25x
Poděkovalo mu 138 lidí
v 91 příspěvcích

Příspěvek #198447 Zaslal: 06.09.09 13:39    Předmět: Citovat

no možná budu znít jako že mám moc chytrý keci Very Happy ... možná by ale bylo snadší zkusit blesk impletovat do softwaru, z procesoru ARM určitě vede nějaký pin který k tomu byl připravenej a pak v softwaru to najít a zapnout... zní to možná nereálně ale zase až tak nereálný to není
lusl
DB2020 Moderátor
DB2020 Moderátor

Poděkovalo mu 238 lidí
ve 228 příspěvcích

Příspěvek #198453 Zaslal: 06.09.09 14:30    Předmět: Citovat

Tanatos musí ísť von napatie. napr. MPS 60 majú zosik Wink a čo by ho napájalo? inak ak oblížeš FP, tak budeš cítiť kopnutie Wink
S.M-A-RT
Středně pokročilý
Středně pokročilý

Už. poděkoval: 14x
Poděkovalo mu 75 lidí
ve 27 příspěvcích

Příspěvek #198467 Zaslal: 06.09.09 15:22    Předmět: Citovat

lusl no pokud vim tak bys nemel dostat ranu do jazyka.. Telefon zacne napajet fast-port az po tom co se propoji piny 8-9 pomoci 800ohm odporu.. Alespon to takhle na my w810 je (myslim) Mr. Green
Potom odebiras napajeni na pinu 9 (-) a 12 (+)

lusl
DB2020 Moderátor
DB2020 Moderátor

Poděkovalo mu 238 lidí
ve 228 příspěvcích

Příspěvek #198470 Zaslal: 06.09.09 15:27    Předmět: Citovat

kope to Wink neveríš, skús Wink
S.M-A-RT
Středně pokročilý
Středně pokročilý

Poděkovalo mu 75 lidí
ve 27 příspěvcích

Příspěvek #198471 Zaslal: 06.09.09 15:28    Předmět: Citovat

A co myslis ze sem ted udelal ?? Vubec nic neni na vystupu.. Rolling Eyes
lusl
DB2020 Moderátor
DB2020 Moderátor

Poděkovalo mu 238 lidí
ve 228 příspěvcích

Příspěvek #198473 Zaslal: 06.09.09 15:33    Předmět: Citovat

S.M-A-RT je Wink
S.M-A-RT
Středně pokročilý
Středně pokročilý

Poděkovalo mu 75 lidí
ve 27 příspěvcích

Příspěvek #198479 Zaslal: 06.09.09 15:39    Předmět: Citovat

A neni, dal bych fotku jenze nemam X rukou abych drzel telefon, merici hroty a jeste fotak.. Mr. Green
Ja tam mam sotva 182mv

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra SE-tuning.cz » -HW- K300, K500, K700 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: