PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
Registrace
Registrace
Soukromé zprávy
Soukromé zprávy
Obsah fóra SE-tuning.cz » -HW- K750, W800, W810

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Zabudovaný 3.5mm jack! K750, W800, W810 - FOTKA
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Je tahle úprava užitečná?
Super, hned jdu na to
40%
 40%  [ 17 ]
Jee! To mi chybi, ale nezvladnu to
54%
 54%  [ 23 ]
OK...ujde
0%
 0%  [ 0 ]
3.5mm jack nepotrebuju
2%
 2%  [ 1 ]
Je to na nic...
2%
 2%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 42

Autor Zpráva
quido.speedy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Poděkoval mu 1 člověk
v 1 příspěvku

Příspěvek #214446 Zaslal: 05.02.10 15:19    Předmět: Zabudovaný 3.5mm jack! K750, W800, W810 - FOTKA Citovat

Jack na sluchatka mi na W810i chybel...
Pravda, ze nacpat ho do telefonu je celkem potiz, ale nakonec se povedlo.

Strucne:
MikroJack je z nalezeneho rozslapnuteho discmana.
Je potreba ubrousit antenu a vyrezat otvor v plastu co drzi repracek a sluchatko (+ diru do krytu)
Puvodni casova narocnost se protahla z 3-5hodin na 3dny! Sad

Elektro:
Uprava pouziva jako zem PIN9 - GND, nikoli PIN2 - HeadphonesGND (nefunguje jako antena radia)
Jack ma pridelany detekcni kontakt.... ten je spojí při zasunutí sluchátek PIN8 a PIN9 130R resistorem (SMD1206)
Audio signaly PIN5 a PIN6 lze najit na vyvodech trinoheho pouzdra ktere vypada jako malé SOT23. (jsou tam dve vedle sebe tesne nad ploskami fastportu) Zem je pripojena nad vypinacem mobilu na nepouzivanou zlatou plosku. PIN8(detekce) je naletovan primo na krajicek zlaceneho kontaktu fastportu.
Dratky jsou smaltovane, silne 0.18mm.

Co chce zlepsit:
Hodilo by se vyresit spinani za pouziti PINu 2 misto 9. Uprava by vyzadovala kondenzator + digitalni tranzistor. Nemel jsem na to nervy, ale je to resitelny problem.

...na zaver, je to piplacka a dost jemna prace, chce to cvik. Pokud nemate praxi s letovanim SMD, vubec se do toho nepoustejte. Ja nakonec potreboval pomoc s pripojenim smaltu na to pouzdro.
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uživatelé kteří děkují: bumbala
HUdasp
Pokročilý
Pokročilý

Už. poděkoval: 23x
Poděkovalo mu 125 lidí
ve 112 příspěvcích

Příspěvek #214451 Zaslal: 05.02.10 15:48    Předmět: Citovat

Konečně pořádnej TUNING po dlouhé době! Tleskám a chválím Applause Koukám, že signál máš plnej, takže to neuškodilo. Možná by to chtělo nějaký detailnější rozbor úpravy, nejen je strohé popsání. Jak to je s kvalitou hudby ve sluchátkách (od těch tvých Phillipsů moc nečekámSmile a možná rozšiřitelnost na jiná SE-čka.

Naposledy upravil HUdasp dne 05.02.10 17:47, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stream
Pokročilý
Pokročilý

Už. poděkoval: 25x
Poděkovalo mu 138 lidí
v 91 příspěvcích

Příspěvek #214466 Zaslal: 05.02.10 17:25    Předmět: Citovat

fakt parádní Smile vždycky sem tohle chtěl dodělat, ovšem v mojí k550 nebylo dost místa. ale jackový konektory se spínačem by to mělů zvládnout i bez tranzistoru

ovšem kdybys tam narval NPN tranzitor tak nevím čim by jsi ho budil, protože do sluchátek jde jen zem, možná kdyby jsi tam dal pak invertor kterej by po uzemění sepnul tranzistor (líp mosfet), těžko říct, netušim jak by se to do toho vše cpalo Very Happy , ale vypadá to opravdu dobře Smile

quido.speedy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Poděkoval mu 1 člověk
v 1 příspěvku

Příspěvek #214472 Zaslal: 05.02.10 18:19    Předmět: Citovat

To jsou sluchatka co lezela na stole. Zvukove nemam rad ani Kossy ani Senny, dospela sluchatka pouzivam AudioTechnica ATH-M40fs + sluch. zesilovač ve tříde A.

Ono ani nemá cenu (ostatně jako k žádnému přenosnému přehrávači) pořizovat "slušná sluchátka", koncový stupeň je v čiste tride B což při napájecím napětí 3.6V znamená že konec maká s napětím max +-1.8V. Kdyz uvazis 0.7V na prechod, je situace celkem zoufala... ...ostatne pri nizsi hlasitosti je zkresleni jasne slyset (ale to je i u MP3 prehravacu za nekolik tisic)... ...ale s hrackami jako PortaPro nebo PX100 to bude hrat slusne Wink

S tim pripojenim.
Jack se spinacem se nevejde. Potrebuji sepnout PIN8 s PIN9. P8 slouzi pri flasovani jako Vpp. Detekcni kontakt prizemnim zapojením sluchatek (uvazujme ze zem je PIN2), Protoze P2 je zaroven antenou, potrebuji zajistit uzavreni tranzistoru (PNP). Primym spojenim baze s P2 bych ale svazal obe zeme a nic nenaladil.

Zasah do anteny byl minimalni, (zmizel pasek cca. 0.5*6mm) Jak jsem to skladal jsem nevyfotil, ale znovu rozebirat se mi to nechce Smile Kdyby se do toho nekdo pustil a nevedel si rady, posle mi mail... ...snad vas nebude hafo. Jinak mam spoustu jine prace, takze se mnou budete muset mit pripadne trpelivost. No, zkusim to tu chvili sledovat... ...alespon zkusim Mr. Green
stream
Pokročilý
Pokročilý

Už. poděkoval: 25x
Poděkovalo mu 138 lidí
v 91 příspěvcích

Příspěvek #214482 Zaslal: 05.02.10 18:50    Předmět: Citovat

mno, vlastně by to nemělo bejt vubec těžký, pomocí spínače v jacku uzemníš invertor, tim dostaneš nějaký napětí (cmos 3.3V) tim sepneš bází NPN tranzistoru, který už vytvoří propojku... NPN by tam měl být protože emitor je přímo spojen se zemí, nebo se pletu?

ještě vyřešit kam to všechno narvat, pro invertor potřebuejš tranzistor a odpor, další tranzsitor na sepnutí pak to drátování... no hodně štěstí Very Happy

HUdasp
Pokročilý
Pokročilý

Už. poděkoval: 23x
Poděkovalo mu 125 lidí
ve 112 příspěvcích

Příspěvek #214483 Zaslal: 05.02.10 18:51    Předmět: Citovat

To by mne zajímalo, že ty, takovej gurmán (tipuji dokonce audiofil:-)) si ladí W810 s 3,5 mm jackem Wink a do PX100 si moc nerejpej - ukaž mi lépe hrající, odolné, skladné sluchátka pro danou cenovou skupinu a kategorii sluchátek Cool
quido.speedy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Poděkoval mu 1 člověk
v 1 příspěvku

Příspěvek #214502 Zaslal: 05.02.10 20:36    Předmět: Citovat

Very Happy ...ale ja nemam netopyri usi... ...rekl bych ze stojim pevne na zemi, jinak bych tu musel agitovat za bezkyslikatou med, zlacene konektory a titanove membrany. Vetsina techto veci ma vyznam pouze z hlediska oxidace kontaktu (zlato) nebo je soucasti draze zaplacene "image" majitele... "Já za to vymáz 10000 a říkám vám, fakt, fakt to nějlepší...".

Obecne jsem nazoru ze prenosna sluchatka >1000,- jsou zbytecny luxus. Do 1000,- se vejdou Porty, PX100 i ATH-SJ3. Drazsi sluchatka diky nizkemu napajecimu napeti a prechodovemu zkresleni prehravacu/mobilu nemaji opodstatneni. A to se dle meho nazoru jen tak nezmeni. Koncový stupeň v AB, resp A tride nikdo do prenosneho zarizeni neda. Vydrz by sla katastrofalnim zpusobem dolu...

To stream: Ano, takto by to snad slo. Jen bych asi tezko hledal misto pro SO14 pozdro...

[Offtopic:]
Snazim se delat to, o cem soudim ze ma smysl... na W810i jsem si zvykl, mam ho v kuse 4 roky. Je jednoduchy, umi vse co potrebuju a proto nebylo od veci ho doladit. V zalakovane uprave je navic dostatecne vodeodolny. Jeste mi na nem chybi laserove ukazovatko a IR s dostatecnym vykonem pro ovladani TV. (+ zapalovac a vodotrysk...) Evil or Very Mad
bumbala
Nováček
Nováček

Už. poděkoval: 3x

Příspěvek #221006 Zaslal: 01.06.10 19:00    Předmět: Citovat

moment,ved pin2 je agnd+antena na radio,ako teraz ladis radio ked to mas cez pin9? co sa zvuku tyka je to pin2 zem, 3,4 mikrak a 5,6 je lavy pravy...7 neviem,8 a 9 musi byt spojene pre HF 9 a 12 je na nabijanie po nabke, a 1 a potom bud 10 abo 11 je na usb a jeden z nich - abo + na nabijanie usb...ja chcem nieco take spravit na k750i,mam aj jack a dal som tam este mikrospinac ze ked zasuniem jack tak zopne a spoji 8a9...len sa chem spytat tuna na prilohe to snad bude vidiet,co su za fastportom take neviem kondiky,cievky neviem co to je tak neviete ako su zapojene?bo ide mi oto ze neviem ci dokazem pripajkovat na tie plosky pod FP tak reku ci to nedam sem a zistil som ze ten prvy na lavo je antena,cize zem,myslite ze ostatne by mohli byt audio,popripade aj ten pin 8?
www.sony.atlasweb.cz/klara.jpg
inac som si myslel ze len ja som taky psichopat ale asi niesom jediný Very Happy (v dobrom myslene...)

Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
quido.speedy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Poděkoval mu 1 člověk
v 1 příspěvku

Příspěvek #221031 Zaslal: 02.06.10 11:59    Předmět: Citovat

Kopie PM pro bumbala:

Hoj. Ja jsem "maly" jack sehnal jen bez prepinace, ale to je celkem jedno. Tak jako tak jsem ho musel obrousit na kvadrik 5x5mm abych se vesel... (nacpat tam bezne dostupny jack s prepinacem nepripada do uvahy). Jack je akorat hluboky, aby zapadnul do stredove casti po konektor externi anteny. Tj nebrousit a to plastove kolecko pouzit jako zarazku az tam bude nekdo rvat sluchatka nasilim.

Vestavba vice k infraku je dle me taky blbost, protoze tudy vedou kontakty anteny. Resp zkusit to muzes, anteu natahnes jinudy, ale 1800MHz je dost VF na to aby to udelalo nejakou neplechu.

Ja musel z anteny odriznout jen kousek plastu. Nalepeneho flexu jsem se nedotknul. Tu tvrdou svetlou hmotu v ktere drzi sluchatko a repracek jsem musel krome vyriznuti mista na jack vhodne rozriznout na dve casti mezi kterymi vznikla pauza asi 1mm. Repro zustalo na miste, sluchatko se posunulo smerem k tlacitku PLAY. jeho kontakty jsem "nezne" priohnul.

Jestli muzu zaverem radit. Snaz se aby uprava byla co nejmene invazivni a dily co vyrobis v telefonu dobre drzely i bez lepidla. Je lepsi upravit konektor nez mobil. Ucelem je funkcnost, nikoli bastl nebo "tuzing".
quido.speedy
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Poděkoval mu 1 člověk
v 1 příspěvku

Příspěvek #221033 Zaslal: 02.06.10 12:11    Předmět: Citovat

S tim letovanim. Chce to velmi precizni pripravu (tenoucky hrot, PREDEM ocinovane konce smaltu a kalafunu v linu - flux), pak to jde dobre... ...na to ocinovani smaltovanych dratu se da pouzit "Acylpyrin". Pajkou se dotknes prasku a v rozpustene kyseline acetylsalicilove vykoupes konec toho dratku. vypary NEDYCHAT, myslim to dost vazne...

Pro detekci sluchatek nezapomen na pull-down rezistor. Je tam jenom z bezpecnosti a nikdy nevis ktery mod nebo chybovy stav udela z toho pinu vystup na ktery nastavi log.1. Zeme AGND a GND bych zkusil propojit cca >=1nF kondenzatorem. Stridava slozka signalu by mohla pri trose stesti projit a problem s antenou pro radio vyresit.
bumbala
Nováček
Nováček

Příspěvek #221048 Zaslal: 02.06.10 15:39    Předmět: Citovat

no uvidim ci to stihnem...jeden projekt som uz robil na nokii 5200 a s trafopajkou-prezila to ale teraz mam od kamosa mikropajku,radsej,cenim si ten mobil ale ten jack tam vazne chyba...

EDIT:/elektronika hotová a funkčná Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=8ZZm16fY4_g
možno zajtra skúsim zabudovať konektor...pridám sem ešte aj jeho foto...
EDIT2:/foto:

Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
bumbala
Nováček
Nováček

Příspěvek #221373 Zaslal: 15.06.10 09:29    Předmět: Citovat

uz to mam hotove,je to funkcne je to cool...ked pridem domou hodim foto...

trosku mi usiel vrtak no co Very Happy ...

bumbala
Nováček
Nováček

Příspěvek #222480 Zaslal: 21.07.10 16:00    Předmět: Citovat

inac mam na autora temy jeden dotaz ak sa tu niekedy este ukaze...
ked pustis radio a naladis tam frekvenciu 104,0 pocujes tam nieco (za predpokladu ze v mieste bydliska ti tam nič nevysiela) nemyslim hudbu ale myslim take nwm tikanie alebo ako to mam nazvať proste rušenie jak hovado...bo mne to strašne robí...dokonca ak stlacim nejake tlacidlo tak tam je pocut akoby som ho stlacil...

pajoneer
Nováček
Nováček

Poděkovalo mu 14 lidí
v 11 příspěvcích

Příspěvek #225620 Zaslal: 10.10.10 14:28    Předmět: Citovat

neexistuje náhodou patch ktorý by indikoval prepojenie PIN 8 a 9 napr pri zvolení ľubovolného profilu ?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra SE-tuning.cz » -HW- K750, W800, W810 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: