PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
Registrace
Registrace
Soukromé zprávy
Soukromé zprávy
Obsah fóra SE-tuning.cz » Nákupní poradna

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
BlackBerry?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HUdasp
Pokročilý
Pokročilý

Už. poděkoval: 23x
Poděkovalo mu 125 lidí
ve 112 příspěvcích

Příspěvek #219229 Zaslal: 22.04.10 15:33    Předmět: BlackBerry? Citovat

Sháním nějaký přístroj místo mé P1i. Konstručně chci něco jako P1i, jelikož mi plně vyhovuje. Nevyhovuje mi ale už jakási pomalost telefonu (hlavně v Opeře Mini a javě všeobecně) a absence GPS. Jak koukám, tak moc možností nemám - Nokie E71 jsou na mne zbytečně drahé, Windows Mobile zařízení neci. Zaujalo mne BlackBerry. Máte zkušenosti někdo? Konktrétně mne zaujal model 8820. Designově je to supr kousek, klávesnice vypadá také moc hezky. Zaráží mne ale 16 MB RAM (nevím, jestli to na RIM OS stačí). Ještě by mne zajímalo, jaké navigační programy existují na tuto platformu.
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stream
Pokročilý
Pokročilý

Už. poděkoval: 25x
Poděkovalo mu 138 lidí
v 91 příspěvcích

Příspěvek #219244 Zaslal: 22.04.10 19:13    Předmět: Citovat

do týhle platformy moc nevidím, ale mám doma 2 blackberry (jeden je už kaput)... tak řeknu pár pro a proti

pro:
určitě výbornej display, fakt nádherný barvy, že by se i iphone kroutil Very Happy
pro někoho je + klávesnice (mě moc nevyhovuje, ale beru to stejně jako výhodu)
výdrž baterie (nevím kolik to přesně je, ale nestalo se mi že bych ho za den vybil, jako např u zařízení s WM)
až na start je tlfon dost rychlej, v systému, při brouzdání internetem ap. aplikace jsem bohužel nestihl zkusit

no a proti:
pomalý start, opravdu startuje i několik minut což je dost otravný
špatný foták (ale to je povětšinu asi docela jedno)
větší rozměry (ani ne tak větší jako v nepraktickym poměru)
rim OS, vypadá hezky, problém je ve složitosti, je to šíleně komplikovaný, všechno nastavení je povětšinu nelogický, díky CZ překladu sem pak byl uplně v řiti :-d
a ovládací kulička která při zvlhnutí nebo umaštění přestala pracovat, bohužel bez ní tlfon nešel ovládat

jerziboss
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Už. poděkoval: 7x
Poděkovalo mu 14 lidí
ve 12 příspěvcích

Příspěvek #219248 Zaslal: 22.04.10 19:27    Předmět: Citovat

No ja mam BBerry 8520 a BBerry by som zhodnotil takto:
+QWERTY- mne pasuje genialne, pohodle sa na nej pise
+Display- Hoci len 65tis farieb ale farby zobrezuje verne a je dobre citatelny
+Batterka- mne vydrzi v pohode aj 3-4 dni a to sa snim dost casto hrajem
+FW- Mne pride celkom dobre spracovany, paci sa mi to ze je upravitelny bez nejakych patchov ci zasahow do FW, na mojej 8520 startuje celkom rychlo. Urcite je zlozitejsi ako UIQ alebo ostatne os ale vsetko je len vec zvyku
Ak budes mat but 8520 alebo 9700 bold tak sa trackball(tej gulicky) sa nemusis bat budes mat opticky trackpad ktory reaguje perfektne

Minusy:
Mizerna podpora aplikacii od BB pre slovensko a cesko.
Nenasiel som ziadne cz/sk forum pre BBerry.
Nahravanie aplikacii je strasne pomale.
Java casto krat nema podporu qwerty.

Ja som s BBerry spokojny uz by som ho nemenil

Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HUdasp
Pokročilý
Pokročilý

Poděkovalo mu 125 lidí
ve 112 příspěvcích

Příspěvek #219251 Zaslal: 22.04.10 19:41    Předmět: Citovat

Foťák neřešim - nefotim. Měl sem půl roku M600i a to poslední, co mi chybělo, byl foťák. Líbí se mi právě qwertz klávesnice. Nemám právě žádné zkušenosti a ani sem BB neměl v ruce, takže v tomto sem naprostý laik. Mám zálusk na 8820 na aukru, bude tam zajímavá cena. Nechci pro začátek jít do něčeho dražšího, jelikož se pak zbavovat BB na bazarech nebude sranda. Jak to je s FW? Co sem počet, tak existuje univerzální firmware pro všechny modely (jestli sem to pochopil správně). Z java aplikací mne zajímá Opera Mini 5, Trek Buddy, WeTravel (pokud neni jiné schůdné řešení pro RIM), něco na ICQ. Prej instalace aplikací probíhá přes Desktop Manager bo nějak tak (něco na způsob iTunes?). Zatim poslední dotaz mám na BT sluchátka a hudební přehrávač a jejich funkčnost. SDHC karty prej fungujou. Fakt se bojim tý 16 MB RAM.. to i prehistorická Motorola MPX200 má víc. Dlouhej start telefonu mi neva - sem zvyklej z UIQ:)
jerziboss
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Už. poděkoval: 7x
Poděkovalo mu 14 lidí
ve 12 příspěvcích

Příspěvek #219253 Zaslal: 22.04.10 19:57    Předmět: Citovat

HUdasp Neviem o tom pretoze pretoze BB maju rozne rozlisenia ale na stranke BB sa daju stiahnut FW ake potrebujes. Na BB mi pride zbytocne instalovat operu mini pretoze Bolt je lepsi uz len preto ze bez problemov prehraje youtube a zda sa mi rychlejsi. Na navigaciu by tam mali byt BBmaps a na icq mozes naistalovat nimbuzz. O prehravac nemusis mat starost na nete je ich kopa a su fakt dobre. Rim os nelezie tak do ramky ako napr. uiq ale iste spomalenie tam bude. Este jedna vec BB vypina antenu pri slabej baterii odstranit sa to da aplikaciou.
HUdasp
Pokročilý
Pokročilý

Poděkovalo mu 125 lidí
ve 112 příspěvcích

Příspěvek #219271 Zaslal: 22.04.10 20:58    Předmět: Citovat

No uvidíme, jak se cena vyšplhá a pokud ne nějak drasticky vysoko, tak to risknu. Aspoň o zkušenost víc, kdyžtak pude od koruny pryčSmile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra SE-tuning.cz » Nákupní poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: