PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
Registrace
Registrace
Soukromé zprávy
Soukromé zprávy
Obsah fóra SE-tuning.cz » -HW- K750, W800, W810

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Svetlo nejen pro K800i
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
benik3
Nováček
Nováček

Už. poděkoval: 4x
Poděkovalo mu 10 lidí
v 6 příspěvcích

Příspěvek #222361 Zaslal: 18.07.10 15:20    Předmět: Svetlo nejen pro K800i Citovat

Ahoj.
Po te, co mi na dovolene v Alpach uprostred 2km tunelu dosla baterka, i kdyz jsem rodice presvedcoval ze je nabita a zbytek cesty sme dosli s prisvetlovaci diodou fotaku u me K800i, sem se rozhodl, ze si dodelam nejake lepsi svetlo.

Do mobilu jsem nacpal 5mm supersvitive bile LED a mini vypinac. LED je pripojena primo na baterii. LED jsem prostrcil ven dirou pro externi antenu, ktery ma presne 5mm a vypinac jsem udelal nahore vedle hlavniho vypinace mobilu do takove male skuliny, ktera uz tam byla, aby se nahodou LED sama nezapla treba v kapse. Sikovni uzivatele to zvladnou i do jinych mobilu Wink Vice fotky:

-PC programy k mobilu
-popis ruznych umisteni v internal IFS
-zajimave java aplikace
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
punky_7865
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvek #224905 Zaslal: 12.09.10 09:01    Předmět: Citovat

nedala by sa napojit ta diodka rovno na tu oranzovu diodu co uz je vstavana v blesku? to by bolo viac vychitane...nemusel by si riesit vypinac Shocked
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
benik3
Nováček
Nováček

Poděkovalo mu 10 lidí
v 6 příspěvcích

Příspěvek #224915 Zaslal: 12.09.10 12:00    Předmět: Citovat

Teoreticky ano, prakticky ne.
1.) potrebujes vetsi proud pro napajeni obou diod=>svitilo by to malo.
2.)bílá LED je na větší napětí než oranžová=>svítilo by to ještě míň
3.)Takhle si to můžu zapnout kdy chci, bez ohledu stavu telefonu. Můžu to tedy použít třeba i při natáčení videa.

Akorat pozor při vybité baterii. Pokud se mobil vypne z důvodu vybité baterie, tak nezapínat LED. Pokud totiž baterii vybijete pod 3V, zničí se!

-PC programy k mobilu
-zajimave java aplikace
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
McBunny
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Už. poděkoval: 25x
Poděkovalo mu 11 lidí
v 11 příspěvcích

Příspěvek #224918 Zaslal: 12.09.10 14:50    Předmět: Citovat

To sice jo, ale když ji napojíš přímo na 4V zdroj (u mě stará nabíječka na 3310) a strčíš na nabíjení do mobilu, jede dál. Mně se to stalo u EF81, takže mám ten postup vyzkoušený. Takže pokud máte nabíječku nazbyt, klidně vybíjejte.
benik3
Nováček
Nováček

Poděkovalo mu 10 lidí
v 6 příspěvcích

Příspěvek #224919 Zaslal: 12.09.10 14:55    Předmět: Citovat

To je sice pekne, ale presto tvrdim, ze pokud vybijete li-pol ci li-ion baterii pod 3V na clanek, znicite ji. Nemusi dojit k uplne nefukcnosti, ale dobre to neni v zadnem pripade. Mobil si to hlida, a proto se vypne, kdyz prilis klesne napeti. Proto se ani nedoporucuje zapinat mobil, pokud se sam vypnul z duvodu vybiti baterie.
-PC programy k mobilu
-zajimave java aplikace
McBunny
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Už. poděkoval: 25x
Poděkovalo mu 11 lidí
v 11 příspěvcích

Příspěvek #224921 Zaslal: 12.09.10 15:02    Předmět: Citovat

Já taky netvrdil, že to je dobré, já jenom tvrdil, že to jde zprovoznit. OVŠEM nikdy jsem netvrdil, že naplno.
benik3
Nováček
Nováček

Poděkovalo mu 10 lidí
v 6 příspěvcích

Příspěvek #224922 Zaslal: 12.09.10 15:08    Předmět: Citovat

Jasny. Baterie se da potom nabit, ale uz nebude jako driv. A o to prave de Wink
-PC programy k mobilu
-zajimave java aplikace
wiglegummi
Nováček
Nováček

Poděkovalo mu 9 lidí
v 9 příspěvcích

Příspěvek #224929 Zaslal: 12.09.10 16:56    Předmět: Citovat

no já nevím párkrát jsem zkoušel baterku z mé w610 vyybít do mrtě ještě pak pomocí žárovky takže šla dost hluboko pod 3V, normálka jsem jí pak šoupnul do mobilu nechal nabíjet dýl než obvykle, trvalo než se objevilo nabíjení na displayi, a pak fičela dál, mám ji ještě pořád a vydrží zhruba 8dní když foun nepoužívám a když jo tak asi 3dny.
Je jasné že výrobce nedoporučuje aby lion nebo lipol batérie klesla pod cca 8% nabití ale myslím si že je to zbytečné nějak hlídat navíc při barevných dysplajích, wi-fi, gprs a já nevím čím vším ještě ty mobili krmí, baterka nevydrží při běžném používaní dýl jak 3 dny. Po půl roce používání jde stejně do sra..k Applause

A jinak kté upravě je to super, co takhle ty dráty izolovat.
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
benik3
Nováček
Nováček

Poděkovalo mu 10 lidí
v 6 příspěvcích

Příspěvek #224930 Zaslal: 12.09.10 17:13    Předmět: Citovat

Ty drátky izolovaný jsou. Je to lakovaný drát z cívky motoru. Stejně jsem ho už ale vyměnil, protože sem tam měl nějaký problém a mobil se sám vypínal. Nahradil jsem to tenoučkýma drátkama z kabelu ze sluchátek a hodil tam tu nejvýkonější bílou LED co jsem sehnal (20 000mCd 20°). Strejda má čínskou svítilnu s 9LED a tahle jedna svítí víc Very Happy
K tomu vybíjení: baterie to samozřejmě může přežít, ale nemělo by se to takhle vybíjet. U některých baterek je dokonce vestavěná elektronika, která při poklesu napětí pod 3V ji odpojí nebo naopak při vyšším napětí jak 4.1(4.2)V.

-PC programy k mobilu
-zajimave java aplikace
wiglegummi
Nováček
Nováček

Poděkovalo mu 9 lidí
v 9 příspěvcích

Příspěvek #224948 Zaslal: 13.09.10 07:55    Předmět: Citovat

Ono když jsi vemeš tak v ndnešní době jí likviduješ i nabíjením si poměř kolik ti do ní rve nabíječka já třeba mám 3,7V baterku a nabíječka dává něco přes 5V, když jsem měl starou dobrou nokii 5110 tak tam to dávalo jenom o něco maličko navíc, jo baterka se dobíjela přes 4hodiny to je pravda ale hlavní je to že telefon už má přes 10roku nebo tak nějak a ještě původní baterka a docela se ještě drží Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
benik3
Nováček
Nováček

Poděkovalo mu 10 lidí
v 6 příspěvcích

Příspěvek #224975 Zaslal: 13.09.10 15:20    Předmět: Citovat

To neni pravda. Nabiji to spravne stylem konstantni proud/konstantni napeti. Nejdrive to nabiji konstantnim proudem 1C(C=capacita bat.) po dosazeni napeti 4.1V(max) to snizuje proud a nabiji se to konstantim napetim.
-PC programy k mobilu
-zajimave java aplikace
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra SE-tuning.cz » -HW- K750, W800, W810 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: