PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
Registrace
Registrace
Soukromé zprávy
Soukromé zprávy
Obsah fóra SE-tuning.cz » (SW) CID49 DB2010 + DB2012, DB2000 - Návody

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Decustomizace W200 Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
`xXxTRA
Moderátor
Moderátor

Už. poděkoval: 37x
Poděkovalo mu 57 lidí
ve 22 příspěvcích

Příspěvek #88863 Zaslal: 05.01.08 11:29    Předmět: Decustomizace W200 Citovat

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=17855&hl=

na tom linku je anglicky navod, pozdeji snad prelozim do CZ

Adow: překlad pomocí Google translate (nic moc, ale lepší než nic Wink)

Danny14
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Už. poděkoval: 2x

Příspěvek #90192 Zaslal: 11.01.08 18:31    Předmět: Citovat

pls můžeš to přeložit? ten link už ani není funkční Sad
Glow3
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvek #91500 Zaslal: 16.01.08 17:39    Předmět: Citovat

ten link je funkcny len dost casto vypadava Cool
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
XmenT
Nováček
Nováček

Už. poděkoval: 5x
Poděkovalo mu 20 lidí
ve 13 příspěvcích

Příspěvek #102530 Zaslal: 22.03.08 22:39    Předmět: Citovat

Nechtělo by se to opravdu někomu přeložit?Už to tu stojí cca 3 měsíce a překlad nikde,né že bych to nedokázal přeložit ale pro ty neználé(nic proti) Wink
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
louj
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvek #102978 Zaslal: 26.03.08 10:37    Předmět: Citovat

OK. Tak to skusim tak narychlo prelozit ja Smile
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
louj
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvek #102983 Zaslal: 26.03.08 11:48    Předmět: Citovat

Takze tu je moj niekedy volnejsi preklad. Skusim to prelozit vsetko naraz ale mozno aj po kuskoch kedze vela casu nemam:

Pretoze som nemohol najst oficialny topin pre SE w200 na se-nse.com fore, utvoril som tento topic dufajuc, ze ostane iba jednym (a nebude to porozhadzovane po fore). Tu budu pridavane tutorialy a polozky ohladom tohto telefonu a dalsie zmeny ako k310 na w200, k510 na w200 a k320 na w200. Vsetky otazky su vitane (ak na nich uz niekto neodpovedal)

Pre zaciatok, zacne s nejakymi tutorialmi

1) Dekustomizacia / Zmena firmware-u

Dekustomizovat telefon znamena odobrat znaky vasho opreatora a to vymenou za cisty firmware z vyroby. Preto dekustomizacia/zmena firmware-u je v podstate to iste (zmena firmware = upgrade softwareovej verzie telefonu )

Najprv vypnite vas telefon.

Predtym ako zacnete menit vas software musite mat nainstalovane Sony Ericsson Pc Suite a Sony Ericsson Update Suite , inak nic nebude pracovat.

W200 dekustomizacia - pomocou DCU-60 kabla pre DB2010/DB2012 CID52 RED
1. Stiahnite tieto subory:
*setool2lite_v1[1].08
*W200_FS_MEDITERR_R4HA014_RED52_ONLY1.fbn
*W200_MAIN_GENERIC_R4HA014_RED52_ONLY1.mbn
*w200_Melinda_Generic_CDA102737_4_R1A_GENERIC_MEDITERR (alternativny link na stiahnutie)
( musite kliknut na "Descarca acum" aby ste stiahli subory z netdrive.ws )

2. Zalohujte si VSETKY vase informacie v telefone (Obrazky, Videa, Kontakty, Poznamky, atd.).
Ked nahrajeme novy frimware tak stratime automaticky vsetky udaje ( kontakty na simke a veci na karte sa nevymazu )
*MyPhoneExplorer

Teraz rozbalime setool2lite_108.rar (this one in a new folder)
--- nerozbalujte Melinda_Generic_CDA102737_4_R1A_GENERIC_MEDITERR , ZIP archiv musi ostat neporuseny pre spravne fungovanie;

Zadajte adresar kde sme rozbalili "Seetool2" a spustite <setool2lt.exe>
vypnite vas Sony Ericsson W200.
[teraz v se-tool..]
- V polozke Phone Type vyberte W200
- Kliknite na Read GDFS ( to zalohuje vas GDFS. GDFS je najdolezitejsia vec vo vasom telefone, takze musime urobit zalohu toho GDFS.. . Ak poskodite GDFS tak sa mozete rozlucit s telefonom , takze budte opatrny a nikdy nepouzivajte volbu "write gdfs" v Se-tool . Pouzivajte to na vlastne riziko, alebo len ked viete co robite! )

- Teraz po stlaceni Read GDFS , vyskoci dialogove okno v se-tool s infomraciou "Hold C and insert cable" . Stlacte Cna vasom telefone a zapojte USB kabel.

- Potom ked v se-tool vyskoci hlaska "Phone detached", odpojte telefon, vyberte bateriu na 3 sekundy a potom vlozte bateriu spat..

- [Spat v se-tool] V polozke Files, kliknite na ADD a nahrajeme FS (W200_FS_MEDITERR_R4HA014_RED52_ONLY1.fbn) a MAIN (W200_MAIN_GENERIC_R4HA014_RED52_ONLY1.mbn) subory

- V polozke MISC files pridame voitelne subory ( v ktorych su ulozene jazyky telefonu)(CDA) ( ak nieste spokojny s jazykmi vo volitelnom subore (custom packu), mozte si pohladat ine kde budu jazyky ktore vam vyhovuju)

- Kliknite na FLASH ( teraz sa zacne proces flashovania ).

- Odpojime USB kabel, zapneme telefon.... a hotovo! Nezabudnite ukoncit se-tool

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------kustomizacia-------------------

Kazdy z nas chce dostat zo svojho telefonu maximum. Po dekustomizacii mozete robit s telefonom veci, ktore nebolo mozne robit kvoli ich zablokovaniu operatorom. teraz si mozete nakustomizovat vas telefon.

2) Pridavanie flash tem
Flash temy sa skladaju z 2 suborov: flash menu ( .swf ) and tema samotna ( .thm ) . Bez suboru .thm , flash menu nebude fungovat

Stiahnite si:
- flash menu ( .swf)
- theme ( .thm)

Pre pridanie flsh suborov do telefonu prostrednictvom se-tool musite dodrzat cestu k suborom.

Aby to fungovalo subory swf. sa musia skopirovat do adresara v telefone, ku ktoremu je cesta ako napr. tato: "tpa/preset/system/desktop/flash" ( do adresara "flash" , skopirujete .swf subory). Po vytvoreni tychto adresarov, vytvorite zip archiv z "tpa/preset/system/desktop/flash" , and potom ho umiestnite do MISC v Se-tool. Potom kliknete na Flash , stlacite C na telefone, pripojite kabel , a pockate na to kedy se-tool dokonci upload suborov. Po nahrati suborov telefon zapnite, pripojte USB kabel a prostrednictvom Phone Explorer nahrajte subory .thm.
A je to hotove.

Mozete stale pridavat viac flash menu pomocou metody popisanej vyssie a tie nemusia mat presnu velkost, pretoze *.swf sa roztiahne na velkost kazdej obrazovky ( napriklad flash menu 240x320 bude fungovat aj na on 128x160 )
johny54
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvek #113009 Zaslal: 21.05.08 22:18    Předmět: Citovat

Mozem sa prosim Vas spytat?
Tomuto nechapem:
kód:
- V polozke MISC files pridame voitelne subory ( v ktorych su ulozene jazyky telefonu)(CDA) ( ak nieste spokojny s jazykmi vo volitelnom subore (custom packu), mozte si pohladat ine kde budu jazyky ktore vam vyhovuju)

Co tam mam vlozit? To si mam odniekial stiahnut? Prepacte ak je to blba otazka ale snorim tu na fore uz asi 3 hodiny a nic som nenasiel Crying or Very sad

//edit: Pardon uz mi je vsetko jasne Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger ICQ
johny54
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvek #113011 Zaslal: 21.05.08 22:34    Předmět: Citovat

Pardon za dvojity prispevok ale chcem aby si to niekto vsimol Smile Potom to ked tak spojim, ak sem niekto napise. Kde mozem stiahnut ten pack co su v nom aj jazyky? Lebo v tom co je pri navode nie je velky vyber. Existuje aj nejaky so slovencinou? Popripade dal by sa vytiahnut z mojho terajsieho FW? Dakujem vopred za odpovede.

//edit: Mozem sa spytat, ktore z tychto customize pacov si mam dat k tomuto navodu aby mi sla aj slovencina? Moze ist ten pack aj z ineho tel.?
kód:
http://forums.se-nse.net/index.php?autocom=downloads&showcat=9
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger ICQ
Thief1
Nováček
Nováček

Poděkovalo mu 38 lidí
v 5 příspěvcích

Příspěvek #113065 Zaslal: 22.05.08 13:35    Předmět: Citovat

Ano do MISC sa dava custom pack. Custom pack a dalsie veci najdes na www.iprotebe.cz Stiahni tento: Melinda_Generic_CDA102737_2_R1A_GENERIC_CENT_EUROPE
johny54
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvek #113083 Zaslal: 22.05.08 14:08    Předmět: Citovat

Notakze teraz mi to vsetko doslo. Stiahol som si ten custom pack z www.iprotebe.cz (problem bol v tom ze ma tam vcera nejako nechcelo zaregistrovat - ale uz je vsetko ok). A chcem sa este spytat. Toto je jediny sposob ako sa da dekustomizovat w200i? Alebo su uz aj nejake novsie? Popripade ci tento sposob uz niekto skusal a vie mi zarucit ze to pobezi na 100%? Dik Smile
Thief1
Nováček
Nováček

Poděkovalo mu 38 lidí
v 5 příspěvcích

Příspěvek #113085 Zaslal: 22.05.08 14:17    Předmět: Citovat

Cez SEtool2 to bezi vporiadku Laughing Este som neskusal, ale vraj sa da flashovat aj cez XS++ 3,1 ale flashni ho cez SEtool. Ten je podla mna este o nieco lahsi Wink
johny54
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvek #113291 Zaslal: 23.05.08 13:53    Předmět: Citovat

Dakujem velmi pekne, vsetko sa podarilo a mozem potvrdit, ze to naozaj ide Very Happy Uz mam nahodene aj ostatne vecicky bez nutnosti prekladu Smile Este raz dik
MahoniKH
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Už. poděkoval: 1x

Příspěvek #122038 Zaslal: 22.07.08 16:30    Předmět: Citovat

Dobrý den vespolek. Nahoře uvedený návod je výborný, ale nepomohl mi. Manželce se podařilo vyprat W200. Po vysušení a vyčištění při pokusu o zapnutí neustále vibruje. Naskočí menu: zapnout tel. a pouze hudba. Volba hudba chodí (sice hraje jen přes sluchátka, ale to mě netrápí). Při volbě zapnutí telefonu to nevidí SIM. Telefon byl původně custmizován (snad to píšu dobře, jsem absolutní začátečník) pro T-mobile, ale O2 mi na něm chodilo. Nevidí ani T-mobile SIM, to je vyzkoušené. Zkusil jsem to nejjednoduší - SEUSII, ten proběhl, ale problém nevyřešil. Pročetl jsem již mnoho a mnoho diskusí na tomto foru a na SE mania a vyzkoušel postupně několik verzí XS++ a SEtool 2, vždy bez úspěchu. Pokaždé tento MT není podporován. Tyto programy mi alespoň vypsaly informace: jeden zjistil DB2010, druhý DB2012, tak nevim, OTP CID 51, EROM CID 53, color RED, CDA 102738/2 R10A, firm. ver. R4HA014. Je nějaká šance na záchranu tohoto přístoje, sám už nevim jak dál. Poraďte prosím.
XmenT
Nováček
Nováček

Poděkovalo mu 20 lidí
ve 13 příspěvcích

Příspěvek #122040 Zaslal: 22.07.08 17:04    Předmět: Citovat

Tohle není dlé mého názoru chyba mobilu,ale asi toho že se do mobilu dostala voda a ty data poškodila,opravdu nevím,zkus ještě novější firmware upgradovat... Smile
Zobrazit informace o autorovi Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MahoniKH
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Už. poděkoval: 1x

Příspěvek #122041 Zaslal: 22.07.08 17:15    Předmět: Citovat

Firmware bych rád upgradoval, nebo degradoval, ale zatim jsem nenašel takovej soft, který by si s tim poradil. Zřejmě to bude ochranou CID 53. Snad mi někdo mnohem zkušenější než já poradí. Děkuji všem předem, dobrou radu odměnim, třeba milou vzpomínkou.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra SE-tuning.cz » (SW) CID49 DB2010 + DB2012, DB2000 - Návody Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: